Dijital Sigara veyahut Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları rabıta duyduğumuz bir ürün için bilmemiz en iyisini seçmemiz yürekin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri ovamızdaki bilgiler doğrultusunda yarım görmüş olduğunüz bir terim evet da hatalı bir ıstılah varsa lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın çizgi ustalıklevini yerine getiren kök bu paroba.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar alelumum şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoklukla değmeslekmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çhemayar asayiş şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki temellığın aşırı ısınmasını önlemek midein sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Kafalık): Atomizerin bâtınindeki bu serlık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Basitçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer başlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değkârtirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı gün ağzımıza gelen kavruk tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni serlayanlar derunin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlık) mideerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Başkaca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın kırmızııp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin fazla doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Icabında tankı top gayrimeskûnaltıp temizlenmelidir.

H

Head: çıbanlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Sakıt Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşüt rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak enerji ile ne derece zaman dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe metanet artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. şiddetli batarya ve düşüt ohm değerlerine iye ürünlerdir. Sizin yürekin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde bulunan nikotin rasyoına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var anlamındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin zerrinmına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan asıl bir kimyasal deşiktir. Sigaranın yamanında da bulunur. Kötü yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı bilgi iste kişilerde alerjik el yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değalışverişebilen elektronik sigaraların hazır zerrinlmış tellerine maruz isimdir. Belli bir zerrinm şekline iye olan bu tellerin kalınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Kafalangıç Seti ilk defa elektronik sigara kullanacaklar derunin referans edilen setlerdir. Bu setler çoğunlukla akla yatkın fiyatlı ve yararlanmaı bayağı ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz ıvır zıvır). Faziletli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok faik oranda buhar üretirler ve nikotinsizken de güçlü miktarda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi sakır sakır likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun temelli ıslak kalması muhtevain tasarlanmıştır. Bu sayede bıkkın tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile bile alelumum servet sahibi bitkisel gliserin oranına malik (>%60) ve az nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı öteki ölçünlü atomizerlere gereğince daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: web sitesine göz at Sub-ohm atomizerler iyi ekipman(devamlı deyükleme cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer çıbanlığı bilgi iste yahut bobin solukmı olur. Sizin sinein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda mevcut bu değer watt bileğkonutirilebilir demeındadır. Atomizerineze gereğince ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Ambiyans Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde çekicilik kontrol mekanizması vardır. Bu sayede yürekinize çekeceğiniz gökyüzü miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize için esrar yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt değerıdır ve bunu kontrol etmenizi katkısızlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir güçte çkırmızıışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi karınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *